Real time web analytics, Heat map tracking

 

Zaterdag 15 april zijn24 leerlingen van het Calscollege te Nieuwegein vetrokken voor een reis van een week naar Sovata, Roemenië. Vorig jaar werd deze reis voor het eerst georganiseerd. Dit jaar gaan 24 leerlingen (9 jongens en 15 meiden), 2 leerkrachten en
2 begeleiders/vrijwilligers van de Stichting Roemeense Kinderhulp een week naar Sovata om kennis te maken met leeftijdsgenoten,
te proeven en te leren van de andere cultuur, gelegen in een andere omgeving, hulpprojecten uit te voeren voor ouderen en armen
in Sovata en omgeving.

De Stichting Roemeense Kinderhulp wenst iedereen een hele goede reis toe met hopelijk veel mooie, indrukwekkende, emotionele en ook vrolijke verhalen.

Cals 2017 01Zondag 16 april (Dag 1):
Paaszondag: Eerst wordt er gewandeld om de omgeving te verkennen. Met z'n allen naar de uitkijktoren en foto's maken van Sovata en omgeving. Ook het Berenmeer wordt uiteraard niet vergeten. Na de lunch wordt iedereen actief in het Adventurepark: toggelen en klimmen dus!. Met een potje voetbal in de sporthal wordt de middag afgesloten. Het was een mooie dag en gelukkig bleef het droog!

Cals 2017 03 Cals 2017 04 Cals 2017 05
Cals 2017 06 Cals 2017 07 Cals 2017 08
Cals 2017 09 Cals 2017 10 Cals 2017 11

Goedemorgen, na een goed verzorgd ontbijt en wat gesprekken konden we onze dag beginnen. Met de hele groep gingen we wandelen naar de uitkijktoren. Sovata is een heel mooi gebied met een prachtig uitzicht. Daarna wandelden we door naar de zout meren en zout bergen. We moesten een heel eind lopen voor de luch bij Teleki. Een opleidings center boven op de berf. De middag zijn we met de groep naar het adventure parc geweest. Super tof. Een klimpark met een tokkelbaan over het meer heen. Een beetje regen konden we wel weerstaan en  we zijn daarna terug gegaan met een treintje naar het centrum van sovata. vervolgens hadden we een meeting met de studenten van het lyceum. Dit is een klas die  allemaal beta vakken volgt, een beetje anders als ons. De studenten hadden net als ons de opdracht gekregen om een filmpje te maken over hun dagelijks leven. Het zag er erg goed uit. Ook hadden wij een filmpje gemaakt. Het was erg leuk om de schoolsferen met elkaar te vergelijken. Om elkaar een beetje te leren kennen gingen we speeddaten, alle hobbies werden uitgewisseld en onze engels skills weer even getest. Als afsluiter van het programma hebben we gevoetbald en gebasketbald in de gymzaal.
Verslag gemaakt door Fabienne Overbeek en Marijn Hoogenboom.

Maandag 17 april ( dag 2):

Verslag van het beren spotten:
Zo dat was nog eens een avontuur! Van te voren werd ons verteld dat we zo'n 2 uur stil in een boshut moesten wachten om hopelijk een beer te spotten. Echter zagen we onderweg naar de boshut meteen al twee beren voor onze jeep lopen! Eenmaal aangekomen en gesetteld hopte er meteen al een beer langs om te smikkelen van het voer neergelegd door de gidsen. Aansluitend kwam er een andere beer bij, allebei waren ze twee jaar oud. Eerst bleven ze op afstand, maar later kwamen ze al gauw naar voren om ook ons is te bezichtigen. Eentje ging er op een gegeven moment vandoor, waarvoor er een blonde in zijn plaats kwam. We hebben ook nog een vos gezien, die zie je ook niet vaak ik het wild. Wij vonden het persoonlijk een ongelooflijke en onvergetelijke ervaring. Na twee uur de prachtige dieren geobserveerd te hebben vertrokken we weer richting de Jeep. Om onze trip af te maken mochten we ook nog eens achterop zitten, dit was ook heel gaaf met wat muziek op de achtergrond. Achteraf hebben we met Wilma, Antal, Rink, Puck en Pascalle nog een hapje gegeten in een Roemeens restaurantje. Uiteindelijk zijn we van 16.00 tot 23.00 weg geweest en hebben we een geweldige dag gehad!

Liefs Carolien en Sofia

Cals 2017 13 Cals 2017 15 Cals 2017 14

Verslag van maandag 17 April (2de paasdag)
Vandaag moesten we om 9 uur bij de supermarkt zijn. We kregen per persoon 150 ROM van de penningmeesters Niek en Lennard. Ook kregen we een boodschappenlijstje met de benodigdheden voor het voedselpakket. 1,5 uur lang hebben wij de winkel helemaal leeg geroofd, de caissières wisten niet wat ze meemaakte. Na ongeveer 4 keer heen en weer rijden waren de voedselpakketten eindelijk bij het kindertehuis. De groep liep zelf naar Tinkerbell toe. Jammer genoeg was er wel wat hagel onderweg. Eenmaal aangekomen scheen de zon en stond Wim zijn Nederlandse muziek gezellig op. We gingen in de tuin het eten ordenen in de goede tas. lekker lunchen in het zonnetje en voetballen met de kinderen van het te huis. Om half 2 werden Sofia Rink Puck en Carolien opgehaald door hun gastgezin. Want om half 4 zouden zij beren gaan spotten. Derest ging met de bus mee naar Sigihoara. Daar kregen we een rondleiding, ook hadden we een klein uurtje vrije tijd die werd gebruikt om foto's te maken in de gekleurde straatjes, en om wat te drinken op een terrasje. hup weer de bus in onderweg naar de gastgezinnen. S'avonds mocht je zelf afspreken. De meesten van ons gingen naar de Bar.

Verslag gemaakt door Britt Vergeer

(Beter laat dan nooit)

Hallo allemaal,

het is maandag 17 April (2de paasdag)
Vandaag moesten we om 9 uur bij de supermarkt zijn. We kregen per persoon 150 ROM van de penningmeesters Niek en Lennard. Ook kregen we een boodschappenlijstje met de benodigdheden voor het voedselpakket. 1,5 uur lang hebben wij de winkel helemaal leeg geroofd, de caissières wisten niet wat ze meemaakte. Na ongeveer 4 keer heen en weer rijden waren de voedselpakketten eindelijk bij het kindertehuis. De groep liep zelf naar Tinkerbell toe. Jammer genoeg was er wel wat hagel onderweg. Eenmaal aangekomen scheen de zon en stond Wim zijn Nederlandse muziek gezellig op. We gingen in de tuin het eten ordenen in de goede tas. lekker lunchen in het zonnetje en voetballen met de kinderen van het te huis. Om half 2 werden Sofia Rink Puck en Carolien opgehaald door hun gastgezin. Want om half 4 zouden zij beren gaan spotten. Derest ging met de bus mee naar Sigihoara. Daar kregen we een rondleiding, ook hadden we een klein uurtje vrije tijd die werd gebruikt om foto's te maken in de gekleurde straatjes, en om wat te drinken op een terrasje. hup weer de bus in onderweg naar de gastgezinnen. S'avonds mocht je zelf afspreken. De meesten van ons gingen naar de Bar.

Cals 2017 28 Cals 2017 30 Cals 2017 29
Cals 2017 31 Cals 2017 33 Cals 2017 32

 

Dinsdag 18 april (dag 3):

Wij, groep B, begonnen onze vroege dag met een knusse busreis naar het schooltje in Sârâteni. We kregen een rondleiding door de school en maakte kennis met de kinderen. Na het kennismaken begonnen we met een geslaagde Engelse les met leuke liedjes en kleine zinnetjes. Na de Engelse les kwam de dans- en muziekles, ook dit was erg succesvol en alle kleine kinderen leken het erg naar hun zin te hebben! Ook wij kregen hierna een leuke, traditionele dansles van de lerares. Ondanks dat we er vrij weinig van konden was het heel gezellig en hebben we veel gelachen tijdens de dans. Terwijl de jongens nog wat gingen voetballen lagen wij even uit te rusten in het heerlijke zonnetje.

Vanuit het schooltje gingen we door met het paard en wagen naar een rustige plek, midden in de natuur, om te gaan picknicken. We zijn op avontuur geweest naar de hoge heuvels, hebben lekker nog wat uitgerust, Roemeense worstjes gebraden, andere speciale gerechten gegeten, maar vooral natuurlijk een hoop gezelligheid gehad.

Aan het eind van de middag gingen we terug naar het kindertehuis en verzamelde daar om de voedselpakketten op te halen. Met het gastgezin zijn we er op uitgegaan om deze pakketten rond te gaan brengen. Dit was nog best wel heftig omdat we nu in het hele arme deel van Sovata terecht kwamen. Het voelde wel ontzettend goed en fijn dat je deze arme gezinnen lekker kunt verwennen met een lekker voedselpakket en een persoonlijk berichtje. De lach en dankbaarheid die ze ons gaven zal ik niet snel vergeten.
Kortom, ook dit was weer een óntzettend geslaagde dag!
Verslag gemaakt door Madeleine Verhoef

Cals 2017 16 Cals 2017 25 Cals 2017 24 
Cals 2017 27 Cals 2017 18 Cals 2017 19
Cals 2017 20 Cals 2017 21 Cals 2017 22

Dit is het verslag van dinsdag 18 april:
Wij (groep A) hebben op het begin van de dag voedselpakketen uitgedeeld bij arme gezinnen. We zijn bij de gezinnen naar binnen geweest en hebben hun verhaal gehoord wat heel erg schokkend was. Ze leefde in kleine ruimtes met heel veel mensen. Zo was er een zigeuner gezin waarvoor er een nieuw huisje was gemaakt omdat hun vorige leefomstandigheden te slecht waren. Omdat de stichting de gezinnen op weg wil helpen maar ook wil dat ze zelf werken aan een betere toekomst, heeft de stichting de materialen geleverd zodat het gezin zelf verder kon bouwen. Helaas heeft het gezin een groot deel van het materiaal verkocht voor levensmiddelen. Ook zijn er veel meubels verbrand voor haardvuur om de winter door te komen.

In de middag zijn we met paard en wagen naar een grote open plek tussen de bergen gegaan. Daar hebben we een picknick gehad. Het uitzicht was heel mooi en iedereen vond het erg leuk. Het weer was ook heel fijn. Kortom het was een mooie, leerzame dag.
Verslag van: Nienke Kalverboer

Cals 2017 34 Cals 2017 35 Cals 2017 37

 

Woensdag 19 april ( dag 4):

Vanmorgen is onze groep naar Sarateni geweest met de lokale stampvolle bus. Bij de school hebben we een rondleiding gehad. Wat grappig is, is dat de meubels vanuit Nederland komen, van Schilte uit IJsselstein. Drie meiden begonnen met een Engelse les wat al heel goed ging. Daarna een sportles lekker buiten op het mooie sportterrein. Voetbal, tikkertje en Chinees tikkertje. Na de pauze was er dansles, afgesloten door een traditionele Hongaarse dans onder begeleiding van vier violisten. Om half 1 gingen we met de lokale bus weer terug naar Sovata en met de taxi naar Tinkerbell. Deze rit van 4km kostte maarliefst € 1,54 per taxi! Helaas was het erg koud vandaag dus hebben we binnen geluncht en wat spelletjes gedaan. Gelukkig kwam het zonnetje toch nog even tevoorschijn en konden er klusjes worden gedaan. Er zijn stenen verwijderd van het voetbalveldje, de garage en het buitenterras zijn in de beits gezet. Na dat werk was iedereen koud en hongerig dus de pizza's smaakten goed. Er kon nog even gevoetbald worden en toen werd (bijna) iedereen weer opgehaald door zijn/haar gastgezin. Het is weer een mooie dag vol indrukken geweest. Vooral ook voor de groep die bij de biologische ouders is geweest, maar daarover later hopelijk meer.. Morgen, donderdag, wordt er een dik pak sneeuw verwacht en gaan wij de berg op... Verslag gemaakt door Wilma Verhoef` Vanmorgen is onze groep naar Sarateni geweest met de lokale stampvolle bus. Bij de school hebben we een rondleiding gehad. Wat grappig is, is dat de meubels vanuit Nederland komen, van Schilte uit IJsselstein. Drie meiden begonnen met een Engelse les wat al heel goed ging. Daarna een sportles lekker buiten op het mooie sportterrein. Voetbal, tikkertje en Chinees tikkertje. Na de pauze was er dansles, afgesloten door een traditionele Hongaarse dans onder begeleiding van vier violisten.


Om half 1 gingen we met de lokale bus weer terug naar Sovata en met de taxi naar Tinkerbell. Deze rit van 4km kostte maarliefst € 1,54 per taxi! Helaas was het erg koud vandaag dus hebben we binnen geluncht en wat spelletjes gedaan. Gelukkig kwam het zonnetje toch nog even tevoorschijn en konden er klusjes worden gedaan. Er zijn stenen verwijderd van het voetbalveldje, de garage en het buitenterras zijn in de beits gezet. Na dat werk was iedereen koud en hongerig dus de pizza's smaakten goed. Er kon nog even gevoetbald worden en toen werd (bijna) iedereen weer opgehaald door zijn/haar gastgezin. Het is weer een mooie dag vol indrukken geweest. Vooral ook voor de groep die bij de biologische ouders is geweest, maar daarover later hopelijk meer..  
Morgen, donderdag, wordt er een dik pak sneeuw verwacht en gaan wij de berg op...
Verslag gemaakt door Wilma Verhoef

 Cals 2017 44  Cals 2017 45  Cals 2017 43
 Cals 2017 46    Cals 2017 47

Wij, groep B, zijn onze dag om 9 uur begonnen. We vertrokken om 9 uur met de bus naar Atida om daar voedselpaketten uit te delen. Na een rit van ongeveer anderhalf uur kwamen we aan in Atida waar een dorpje was met arme mensen. Onderweg zijn we gestopt bij een supermarkt om snoepjes te halen voor de kinderen in het dorp. Toen de bus aankwam bij het dorp werden we gelijk opgemerkt door een aantal bewoners. Binnen een korte tijd liep een deel van de inwoners om ons heen. De mensen hebben het hele dorp laten zien, we mochten in de huizen kijken en ze vertelden over hun gezinnen. Er zijn in het dorp huizen van 3 bij 3 waar mensen met 10 kinderen leven. De mensen hebben zoveel kinderen omdat ze daar net als in nederland kinderbijslag voor krijgen. Alleen in Roemenië krijgen mensen kinderbijslag voor kinderen tot en met 2 jaar dat is de reden waarom ze kinderen blijven krijgen. We deelden snoepjes en stiften uit aan kinderen. Na een rondje door het dorp te hebben gelopen gingen we voedselpakketen en knuffels uitdelen. Ondertussen was ongeveer het hele dorp uitgelopen om te kijken naar het uitdelen. Het verbaasde ons dat ondanks de mensen zo arm zijn ze toch heel vriemdelijk zijn en heel graag willen laten zien hoe ze leven en wonen.

 Cals 2017 38  Cals 2017 39  Cals 2017 40
 Cals 2017 41    Cals 2017 42

 Donderdag 20 april (dag 5)

Op donderdagochtend vertrokken we met de gehele groep + de rest van de Roemenen die in die klas zaten naar een berghut in Bogdan, waar we een nachtje zouden slapen. In de busreis daarnaartoe kwamen we erachter dat het bleek te sneeuwen in de bergen. Daarop volgde toen een wandeling van drie kwartier omhoog de berg op door een dik pak sneeuw.
Toen we daar aangekomen waren hadden de meesten het dan ook heel erg koud en wilden zo snel mogelijk een kamer krijgen. Maar toen bleek dat er niet genoeg ruimte was voor iedereen in een kamer. Daarom kregen de Nederlanders eerst een plek en kregen de Roemenen de kamers die toen nog over waren. Maar hierdoor moesten wel een aantal Roemenen op de gang slapen.
Eerst rustten de meesten uit met muziek of wat kaartspelletjes. Later is er geprobeerd om wat (Nederlandse) spelletjes te spelen, maar dat was niet zo'n succes. Daarna deden de meesten weer kaartspelletjes of luisterden naar muziek.
Daarna kregen we avondeten en na het avondeten werden er weer vooral kaartspelletjes gedaan en naar muziek geluisterd.
Later op de avond danste een deel van de groep in hun zelfgemaakte disco en deed het andere deel weer vooral kaartspelletjes.
De volgende dag vertrokken we weer vroeg terug naar de gastgezinnen, waarvoor we eerst door een nog dikker pak sneeuw de berg af moesten lopen. Toen iedereen weer terug was bij hun gastgezin gingen de meesten nog even slapen aangezien bijna iedereen heel erg moe was van die nacht.
Puck van Dalen

Cals 2017 63 Cals 2017 60 Cals 2017 65
Cals 2017 62   Cals 2017 64

Vrijdag 21 april (dag 6):

Onze laatste avond in Sovata met de groep van het Cals. Vanmiddag waren bij Tinkerbell de voorbereidingen voor de goulashavond al in volle gang. Vanavond werd de goulash gekookt in 2 grote ketels boven houtvuur. Het was een mooie avond met live muziek van de lyceum schoolband, een groot kampvuur en gezellig dansen met de kinderen van Tinkerbell

 Cals 2017 66  Cals 2017 67  Cals 2017 50
     

 

 

Wij luiden de noodklok!
Urgente hulp nodig voor het  voortbestaan van Tinkerbell!
De nieuwe regering van Roemenië heeft een nieuwe wet in voorbereiding met verstrekkende gevolgen voor de economie, de prijzen van de meeste dagelijkse behoeften en het minimum loon. Dat heeft direct veel invloed op de uitgaven van de Stichting. Dat zal leiden tot ingrijpende maatregelen. Lees meer in Tinkerbell’s Post nr 21 via deze link.
Tinkerbell heeft uw hulp heel hard nodig – laat ze niet in de steek; wordt donateur voor € 3 per maand. Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Vakantieweken 2017

42 Kinderen uit Sovata en omstreken genieten van 3 weken zorgeloze vakantie in Nederland. Dankzij 21 gastouders hebben ze de vakantie van hun leven waar ze nog heel lang met plezier op terug kunnen kijken. Voor een korte impressie zie hier!vakweken 2017 18

Reis Cals leerlingenCals 2017 01

Dit jaar gaan weer een aantal leerlingen van het Cals College Nieuwegein naar Sovata.
Ze gaan een week logeren bij gastouders en allerlei leuke en nuttige dingen doen, zoals bezoeken van de natuurlijke ouders van de kinderen uit Tinkerbell en een aantal ouderen bezoeken die extra verwend zullen worden. Op de volgende pagina kunt u meeleven met hun activiteiten. Of bezoek de speciale Facebook pagina voor deze reis. 

Gastgezinnen gezocht!KV 3Vliet 16 019

Ieder jaar komen er 42 kinderen uit Sovata en omgeving voor een direweekse vakantie naar Nederland. Ze logeren per stel bij gastgezinnen.

Nu zijn we voor de komende zomerperiode nog op zoek naar gstgezinnen.
Lees voor meer info. En meld u aan!

Katalin Polotka 2Tinkerbell
Een familiekindertehuis runnen is geen eenvoudige taak. Katalin Polotca (Kata) doet daar een boekje over open. U zal daarna begrijpen wat er allemaal bij komt kijken!
Lees haar verhaal.

Twee mooie reizen naar RoemeniëTinkerbell sneeuw

In samenwerking met Salt Lake Travel en  ZDS kunnen we u 2 mooie reizen aanbieden.

Een lang weekeinde met o.a. berenspotten, een bezoek aan Tinkerbell en gelegenheid uw gezin(nen) te bezoeken. Voor de details van deze korte
maar interessante reis klik hier.

Heeft u meer tijd dan is een 11-daagse reis ook aan te bevelen. Een reis langs enkele mooi steden (Wenen en Boedapest) en daarnaast 3 volle dagen in Sovata voor bezoek aan families of vakantie-kinderen. Voor de details van deze reis klik hier.

Nieuws Magazine 2017 nr 26
Cals 2017 01

Een nieuwe uitgave boordevol nieuws en informatie over de activiteiten van de Stichting in het afgelopen jaar.

Met deze link opent een nieuwe venster met het hele magazine.

 

Sponsor gezocht
gyongyverWij zoeken nog enkele sponsors voor een aantal projecten. Personen en instanties die heel goed wat extra hulp kunnen gebruiken. Bezoek de volgende pagina voor meer informatie.

OuderenprojectErszebet 1
Alhoewel de naam van de stichting spreekt over kinderen, besteed ze ook veel aaandacht aan de groep eenzame ouderen.  Deze vaak vergeten groep heeft veel steun nodig. Lees wat wij er aan doen en hoe u kunt helpen.

'Leuk voor later'KV Zucotto 16 Keesjan 009 
Al meer dan 1000 kinderen uit Sovata en omstreken hebben de afgelopen 25 jaar 3 weken vakantie bij Nederlandse gastouders doorgebracht. Voor al die kinderen een onvergetelijke ervaring waar zij jaren later met veel plezier op terugkijken. 
Klik hier voor foto's van hun belevenissen.